Pohádky

Pohádkový houbový les

Pohádkový houbový les

V pohádkovém lese rostou hříbky i na kmenech stromů. Sázejí je tam skřítci, aby se houbaři nemuseli k houbám ohýbat. Skřítci Houbovníčci mají čepičky jako kloboučky hub. Skřítek Hříbáček má klobouček hnědý a pěkně zakulacený jako hříbeček. Jeho kamarádíček je skřítek Lišáček, který má krásně svítivě žlutý klobouček a patří mezi ty skřítky, které můžete koutkem oka zahlédnout, když děláte že se vlastně koukáte úplně jinam.

Podobně můžete mít štěstí na skřítka Křemenáčka s červenou čepičkou, která se zasvítí na sluníčku u kraje lese, když už už myslíte, že vidíte houbu, a hele, když přijdete blíž, žádná tam není. No na to byste vsadili i vlastní boty, že tam ještě před chvílí byla! Jo tak to jste měli vlastně štěstí vidět skřítka Křemenáčka.

Inu a co se stane když se potáká skřítek Hříbáček se skřítkem Hořčákem? No tak to je pěkná mela! Přetahují se o hříbečky, Hořčák tvrdí, že to je jeho houba, a Hříbáček zase že jeho. Když je někdy uvidíte takhle se hádat o houbu, víte co, poraďte jim, ať si oba líznou kloboučku, a hned zjistí jestli je to Hořčákův hříbek nebo Hříbáčkův hříbeček.

Opravdu mooc vznešený skřítek je Bedláček, je nejvyšší ze všech skřítků, má velký přehled o dění v pohádkovém lese a také má jeden z největších kloboučků ze všech. Krásný bělavý klobouk s širokým okrajem. Sluníčko ho jen tak nezaskočí.

Na noc chodí houboví skřítci spinkat pod kořeny stromů, mají tam své domečky. Než jdou spát, sundají si svoje kloboučky a hup do postýlky. Ráno vstávají brzy, a hupky dupky běží najít nově vyrostlé houbičky. Některé zákeřně poschovávají před nenechavými houbaři a jiné popřesazují na ta nejviditelnější místa - třeba doprostřed cesty nebo na kořeny stromů, na pařezy nebo hned na kraj lesa. Hříbáček rád sází hříbečky do zeleného mechu, a pak se raduje, když je tam najdete. Nejvíc práce mají skřítci po dešti, kdy houby rostou jako z vody. Houbičky mají mokré lesklé kloboučky, takže i ty nejlépe schované houbičky můžete najít a skřítci se jen chytají za hlavičky a běhají kolem stromů. Ale co, je po dešti, a ráno zase vyrostou další nové houbičky.

Až příště půjdete do lesa, jestli pak uvidíte houbového skřítka?
A zakukala kukačka, že pohádky je konec, neměla sice zvonec, ale kukačka je kukačka a ta se musí poslouchat. Slyšíte jí? Zamávejte teď skřítkům a příště v lese dávejte dobrý pozor, jestli poznáte houbové skřítky podle kloboučků. Je to Hříbáček, Křemenáček nebo Lišáček?



Všechny texty podléhají autorským právům
a jejich jakékoli použití nebo otištění není možné bez písemného souhlasu autora webu. info @ als.cz

Created by © 2008-2010 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & webdesign